Tepelná čerpadla VZDUCH-VODA

Čerpejte teplo z obnovitelného zdroje energie

Tepelná čerpadla využívají obnovitelné energie z okolního prostředí. Sluneční energie akumulovaná ve vzduchu je přeměňována pomocí elektrické energie na teplo pro vytápění.

Tepelná čerpadla jsou natolik efektivní, že je možné jejich celoroční využití jako jediného zdroje tepla pro téměř všechny moderní objekty.

 

 

Venkovní vzduch jako zdroj tepelné energie lze využívat až do teploty -25 °C. U stávajících budov s vyššími tepelnými ztrátami je potřeba vzít v úvahu, že spolu se snižující se teplotou vzduchu výrazně klesá i topný výkon tepelného čerpadla. U takovýchto objektů je proto potřebné zařadit do topného systému přídavný zdroj tepla.

Tepelná čerpadla  se skládají ze dvou částí

 

  • Invertorová venkovní jednotka (výparník, ventilátor s řízenými otáčkami, kompresor s plynulým řízením výkonu a expanzní ventil)
  • Vnitřní hydraulická jednotka, která obsahuje zásobník s koaxiálním výměníkem, řídící systém tepelného čerpadla a ekvitermní regulaci topného okruhu.

stacionární provedení hydraulického modulu

venkovní jednotka

závěsné provedení hydraulického modulu

Více informací o tepelných čerpadlech na www.alfea.cz

Společnost Snížek CZ s.r.o. se nachází v Praze 6 - Dejvicích, kde Vám poskytneme praktické konzultace s našimi techniky a možností prohlídky naší vzorkovny spolu s prodejnou instalatérskými potřebami.

Snížek CZ s.r.o.

Komornická 1, 160 00 Praha 6

 

tel., fax:   233 321 683

e-mail:     info@snizek.cz

Vedení společnosti

 

Aleš Snížek - jednatel, ředitel

 

tel.: 606 729 099

e-mail: snizek@snizek.cz

Prodejna

instalatérské potřeby

e-mail: prodejna@snizek.cz

tel.: 233 321 683